avrupa-cocuk-akademi

AVRUPA ÇOCUK AKADEMİ

Vizyonumuz & Misyonumuz

Atatürk ilke ve inkılaplarını içten benimsemiş, aklın ve bilimin ışığında günümüz koşullarına ve hızla gelişen dünyanın gereksinimlerine yanıt verebilen etkili, ne istediğini bilen, hedeflerine emin adımlarla ilerleyen buna ulaşmak için yöntem üreten soran, sorgulayan yeni teknolojilere uyum sağlayan, insan haklarına saygılı, çağdaş hoşgörülü, çevreye duyarlı entelektüel insanlar yetiştirmektir.

Avrupa Çocuk Akademi olarak bizlerin temel görevi, yetişkinlik döneminin en verimli çağlarının temellerinin atıldığı 3-6 yaş dönemini ön planda tutmak, çocuklarımıza gerek beşeri gerekse akademik alanda üstün yetenekler kazandırmaktır. Bu sebeple amaçları doğrultusunda uluslararası eğitim standartlarına uygun akreditasyonlarını almış Montessori Eğitim Modeli ile Finlandiya Eğitim Modelinin birleştirilmesiyle yeni bir program oluşturulmuş ve bu program bizlerin rehberi olmuştur.

Eğitim kadrosunun deneyim ve tecrübelerini anne şefkati ile birleştiren kurumumuz, geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın beden, zihin, ruh ve ahlak gelişimlerini geliştirmeyi amaç edinmiştir.

Bir aile sıcaklığı, anne-baba şevkati, öğretmen sorumluluğu ve tecrübesi ile yola çıkmıştır. Kurumumuzun en önemli amacı; kendine güvenen, kendi başına karar verebilen, öğrenme isteği duyan, başarılı, sağlıklı, yaratıcı, meraklı, aktif ve neşeli başkasının haklarına ve inançlarına saygılı, güzel ahlaklı, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmektir.

Uzman kadromuz ve modern kaliteli bir eğitim anlayışımız ile her türlü teknolojik ve fiziksel donanımına sahip güvenilir, özgür düşünceye sahip eğitimde öncü bir kurum olmayı hedefliyoruz.

Eğitim-öğretim etkinliklerinin her aşamasında, teknolojik alt yapısı ve donanımı ile bilim ve teknolojiden, sanat ve spora kadar uzanan geniş bir yelpaze, bilgi kaynaklarına hızla ulaşabilen, geleceği şekillendirebilecek donanım ve cesarete sahip gençleri yetiştiren, kalitesiyle örnek gösterilen saygın bir özel eğitim kurumu olmaktır.

Eğitimde kaliteyi, daima en üst seviyede tutmayı göz önünde bulundurarak, hayat boyu öğrenmeyi ilke edinen, evrensel düzeyde gerekli ve donanıma sahip yaşamında mutlu ve başarılı bireyler yetiştirerek, geleceğin dünyasına yön veren ileri düzeyde, lider bir eğitim kurumu olarak ilerlemektedir.

Avrupaçoçukakademi.com

Give a Comment